Opis:
Offdesign oferuje – projektowanie stron flash dla firm oraz klientów indywidualnych. Tworzenie animacji oraz bannery reklamowe flash, a także Gotowe szablony flash do uzupełnienia treści oraz strony flash na zlecenie.
Jeżeli chodzi o zakup gotowych projektów to instalacja, domeny, hosting, aktualizacje oraz wsparcie techniczne są bezpłatne. Strony Flash stanją się coraz bardziej powszechną formą przedstawiania firmy w internecie. Jest tak ponieważ w zestawieniu z dotychczasową metodą polegającą na wpisywaniu czystego kodu html uzupełnianego najczęściej funkcjami innych języków, flash jest to technologia znacznie bardziej obszerne. Dotąd ta technologia używana była zwykle przez najpopularniejsze firmy, które nie musiały wprowadzać kompleksowych kampanii reklamowych do rozreklamowania serwisu w internecie. Działo się tak, bowiem najpopularniejsza wyszukiwarka Google nie umiała precyzyjnie zaindeksować zawartości witryny Flash. Wynikiem tego była raczej niska pozycja witryny utworzonej w technologii Flash w porównaniu z stroną w html. Taki stan rzeczy istniał przez kilkanaście lat, aż do grudnia 2009, kiedy firma Google przekazała wiadomość o rozbudowie mechanizmu indeksowania dla stron Flash. Jest to bardzo ważne wydarzenie w środowisku internetowym, którego rangę trudno jest przecenić. Jest to zapowiedź całkowicie odmiennej epoki, w której internet przybierze postać jako trójwymiarowe środowisko skupiające wszystkie media obecne w dzisiejszych czasach. Także zapraszamy na naszą stronę i nie obawiajmy się stron robionych we flashu.
Konstrukcja strony:
Paradoksalnie strona jest wykonana w html i css, a nie we falshu, ponieważ jej celem jest dotarcie do odbiorcy z informacją, ale można tam obejrzeć nasze projekty wykonane we flashu.
Wykonawca:
offdesign.pl
25 marca, 2010
No nie wiem, według mnie to nie chodzi tylko o indeksację, ale też przejrzystość i czytelność informacji. Myślę, że w wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem jest połączenie html i flasha, gdzie w szkielet html będą wstawione animacje (delikatne). Tworzenie strony na zasadzie wirtualnego świata jest dobre gdy chce się zaimponować widzowi promując samą markę, czy konkretny produkt, ale użytkownika, który szuka informacji taka witryna męczy i wychodzi, bo trudno mu dotrzeć do tej informacji.
31 grudnia, 2010
Połączenie flash i html to często dobre rozwiązanie, nie zaprzeczę.
Jeśli marka jest utrwalona na rynku i ogólnie znana, wtedy wybór pada na flash. Przykładami są witryny takich producentów jak Addidas, Puma, KFC, McDonalds, Mercedes, BMW i wiele wiele innych. Jeśli maraka ma konkurencję na rynku, czasami można połączyć flash z html w celu polepszenia widoczności, ale ten trend jest spadkowy bo czysty flash jest coraz lepiej indeksowany. Nie zgodzę się z tym, że strony flash tracą przejrzystość: nie jest to cechą tej technologii a jedynie kwestią wizji projektantów, którzy często priorytetowo traktują wygląd a później dopiero funkcjonalność. Tą kolejność można zawsze odwrócić, bo flash daje spore możliwości w tym zakresie.
13 stycznia, 2011
Ja wolę flash niż html dla swojej firmy, bo lepiej się prezentuje. Pozycjonowania nie robię, bo reklamuję się tradycyjnie.
27 lutego, 2011
Miałem stronę w html teraz przeszedłem na flash. Z początku pisałem do informatyka o każdą zmianę treści ale teraz mam dorobiony panel CMS i robię to sam. Także jeśli chodzi o tą kwestię to jest ok.