RSS

Bankowa Informacja Kredytowa – Konta, kredyty, pożyczki, promocje

Opinie: 1  

« starsze | nowsze »Bankowa Informacja Kredytowa – Konta, kredyty, pożyczki, promocjeOcena:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Głosów: 5, śr: 5,00)

Adres: www.informacjakredytowa.com

Opis:
Bankowa Informacja Kredytowa jest niezależnym portalem prezentującym produkty i usługi banków, instytucji finansowych oraz doradców kredytowych. Dość często mylona jest z Biurem Informacji Kredytowej, w skrócie nazywanym BIK-iem. Chociaż obydwie strony mają charakter informacyjny, to ich misja jest zgoła odmienna.
Bankowa Informacja Kredytowa jest portalem komercyjnym, to znaczy, że portal zarabia na prezentacji produktów bankowych poprzez tzw. leady. Leady są to kontakty do klientów, które instytucje finansowe otrzymują za pośrednictwem witryny. Cały proces nie jest skomplikowany i odbywa się dwuetapowo. Na przykład jesteśmy zainteresowani kredytem samochodowym; analizujemy promocje bankowe i znajdujemy interesującą nas ofertę; otwieramy formularz kontaktowy i wypełniamy nasze dane. W ciągu 24-48h oddzwania konsultant i potwierdza nasze zainteresowanie kredytem. Ponieważ świadczenie usług doradczych na telefon nie jest w Polsce jeszcze rozwinięte, umawia nas na spotkanie z doradcą bankowym lub doradcą finansowym. Jeżeli takie spotkanie odbędzie się, Bankowa Informacja Kredytowa wynagradzana jest w postaci płatności za leada. Jeżeli podczas spotkania nastąpi sprzedaż kredytu, wówczas portal otrzymuje ułamek procenta z wartości kredytu. Niestety informatyczne usługi finansowe jeszcze w Polsce raczkują, dlatego jeszcze rzadko zdarza się sprzedaż kredytu w sieci internetowej. Natomiast Biuro Informacji Kredytowej S.A. wspomaga podejmowanie decyzji kredytowych przez banki, powiązane z nimi organizacje sektora finansowego, jak również inne podmioty kredytujące. Przechowuje i przetwarza głównie pozytywne dane, obrazujące historię kredytową wszystkich klientów banków.  Biuro Informacji Kredytowej umożliwia łatwiejsze i szybsze uzyskanie kredytu.  Dzięki BIK-owi bank wie, który klient nie jest wiarygodny lub który rzetelnie spłaca swoje zobowiązania. Z kolei dzięki prezentowanej Bankowej  Informacji Kredytowej, bank zyskuje bezpłatną promocję, a klient rzetelne porównania, dzięki którym może wybrać najkorzystniejsze rozwiązania dla siebie.

Konstrukcja witryny:
Dominującym kolorem zastosowanym w designie strony jest kolor biały za względu na potrzebę zachowania wysokiego poziomu przejrzystości.
Serwis posiada typową dla portali budowę, główna strona jest bardzo rozbudowana i podzielona na poszczególne działy dotyczące grup produktów – różne rodzaje kredytów, pożyczek, lokat oraz ubezpieczeń. Na stronie znajduje się również sekcja nawigacyjna kierująca użytkowników do produktów poszczególnych banków. Strona zawiera także porównanie i zestawienie kredytów oraz kont. Portal wyposażony jest również w tabelę kursów walut.

Wykonawca:
Projekt i wykonanie: Edeluxe

Opinie: 1

  1. Marcin:
    Wrzesień 22nd, 2009

    Kurcze, niby strona partnerska, zwykle powinno się taką olać, ale ta rzeczywiście jest super zrobiona, przejrzysta i co najważniejsze często aktualizowana. Szacun dla właściciela i webmastera

Opinie - Dodaj opinię

do wpisu: "Bankowa Informacja Kredytowa – Konta, kredyty, pożyczki, promocje "

*Publikowane komentarze są wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komenatrzy.